Zkušenosti po roce používání kuchyně

Hodnocení po roce používání kuchyňky:

zamilovala jsem si ji. I když to původně mělo být jen dočasné řešení, hádám, že mi nějakou dobu vydrží.

Zápory:

  • To, že nemám myčku bylo nutné zlo, neboť máme tak tvrdou vodu, že bohužel pořízení přístroje je riskantní... S ohledem na toto jsem měla jednoznačně volit větší dřez. V téhle oblasti jsem asi udělala opravdu chybu. Bylo to způsobené financemi (můj vyhlídnutý stál cca 5.000.-) a v druhé řadě tím, že jsem chtěla co největší prostor mezi varnou deskou a dřezem. Ergonomicky je to vhodné, prakticky však nejvíce pracuji na souvislé velké ploše u průhledu do obýváku (koukám na telku :-)) 
  • podlaha - tu jsme mohli vyřešit lépe, zatím vše úžasně slouží a je to v podstatě dokonalé, ale už se mi v jednom místě podařilo upustit nůž tak, že poškodil vrchní vrstvu lina. Sice jsem poškození už pak nikdy nenašla, ale bojím se, že obdobnými nehodami se povrch časem znehodnotí... kdo mohl vědět, že budeme za čas takoví přeborníci v pokládání dlažby? 
  • Trouba v rohu se ukázala jako menší problém, než jsem čekala, zezačátku mě její obsluha trošku obtěžovala, ale zvykla jsem si.

Co se mi osvědčilo:

  • Naopak skvělé nad očekávání se ukázalo spojení obkladů s pracovní deskou bez těsnící lišty jen na silikon. Měla jsem strach, že se tam budou v ostré spáře zachytávat drobky a špína ale vůbec. U dřezu jsem zaregistrovala ze začátku drobné problémy s vlhkostí, ale po přetěsnění silikonem už je vše ok.
  • Strašně se mi líbí výklenek s nalakovanými skříňkami, mám vše po ruce a už jsem to vychytala tak, že tam mám jen věci, které používám každý den, takže neřeším starosti s tím, že by se mi zaprášily či podobně. Jednou za měsíc vytřu poličky, kvůli tomu, že nemám digestoř, a mám strach z usazování mastného filmu na policích...
  • v nalakovaných skříňkách mám skleničky na víno, konvičky a servis, který používám jen pro návštěvy. Někomu by mohlo vadit, že sahá na lakované dveře rukou a dělají se tam otisky, pokud bychom je používali v budoucnu častěji, mám vyhlédnuté hliníkové lišty, které by se prošroubovaly zezadu do přesahu dvířek, ale zatím to není potřeba, slouží úžasně!
  • dokonce se mi začala líbit i olše :-) Vzhledem k té netradiční barevné kombinaci s červenou se mi zdá řešení pořád zajímavé :-)
  • Co je úžasná věc - spodní otevřená skříňka na utěrky, odkapávací tácy, jar a krém na ruce vedle dřezu. Díky polici, která zasahuje jen do poloviny skříňky se mi tam vlezou vysoké tácy, utěrky se vyvěsí a ještě mám po ruce drobnosti a hlavně - NESTOJÍ MI JAR U DŘEZU! Denně využívám 100x a libuju si, jak to funguje. Vzhledem k dispozici to vyšlo tak, že mi skrz skříňku prochází trubka od topení, což je báječné, protože tam můžu bez obav věšet i mokré utěrky a nezatuchnou. 
  • A ještě jeden tip, mám v téhle otevřené skříňce i pumpičku s mýdlem, tak si mohu kdykoliv umýt ruce, když jdu připravovat jídlo a nemusím odbíhat do koupelny
  • dekorace v rohu: proč by mělo být tohle místo jen odkládaci? Myslím si, že je hezké, pokud na to je místo vyhradit si na kuchyňce místo k nějaké opravdové dekoraci. Já tu mám bambusy ve skleněné váze s červeně obarveným stéblem, přidávám si sem i svíčku, kterou si zapaluji, když v kuchyňce pracuji. Nutí mě to víc uklízet, abych se pořád mohla z toho pohledu radovat.