výběr podlahy

 Původně jsem si myslela, že ponecháme v kuchni teraso, ukázalo se ale, že podlaha není kvalitně zaizolovaná a tudíž je třeba s tím něco udělat. Dlažba by byla krásná, trvanlivá a praktická, to jsme ale ještě nevěděli, že z nás brzy budou obkladači, a pokládka dlažby se nám zdála příliš složitá. Vybrala jsem tedy vysokozátěžové PVC. 

Původní idea byla taková, že v přízemí budou tak odolné podlahy, že se nebudeme muset v létě při pobíhání z dvora do domu zouvat. PVC tomu na 100% nevyhovuje a tak doufám, že nebudeme litovat :-) každopádně v předsíni bude vysoká průmyslová rohožka, která by měla přenesení nějakého kamínku v botě a pod. eliminovat.

podlahu jsme zaizolovali podlahovým polystyrenem, který je zhutnělý a proto nemá takovou tendenci slehávat, i když s určitým procentem zmenšení objemu je třeba počítat. Na polystyren jsme použili ještě miralon a OSB desky pro vyrovnání, protože PVC okopíruje bezezbytku všechny nerovnosti.

OSB desky se používají i jako finální povrch, dají se lakovat, barvit, existují různé tloušťky. Můžou se do sebe zasunout, nebo zháknout zámkem, jako plovoučka.

David si dal práci i s minimálními spárami, které vznikly a postivě je zatmelil. Nechceme mít na našem novém PVC příčné pruhy prostupujících nerovností.

hotovo, PVC jsem pokládala s Daviho pomocí