Návrh nové kuchyně s využitím "použitého" nábytku

18.06.2011 21:38

 Věděla jsem, jaké skříňky mám k dispozici a tak jsem si připravila návrh svojí nové kuchyňky.

Věděla jsem, že ergonomicky není umístění sporáku nejlepší, ale do začátku postačí a navíc vyhovuje rozmístění "rozvodů" které již máme. Nebudeme tak muset zasahovat do rozvodů plynu a vody, což bychom sami nemohli...

 

Horní skříňky jsem s díky odmítla, bude pohodlně stačit výklenek. Olše  materiál, který jsem musela akceptovat mne nikdy moc neuchvacovala, ale pokud vše bude krásně světlé, pomůžeme sluníčku dovnitř našeho bytu a doplňky v červené prostor krásně osvěží. Hlavně červená je "moje" barva, vychází ze mne samé a udělá mi spoustu radosti. Musím si jen dát pozor, abych ji v prostoru neprosazovala na příliš velkých plochách, protože je to také barva velmi výrazná a mohla by působit příliš dominantně. Dojem musí být svěží, optimistický a čistý prostor.

 

Důležitá je také velká pracovní plocha a dřez, protože zatím nebude myčka a je potřeba mít kam uklízet nádobí.

Mikrovlnku jsem prvně plánovala dát na lednici, ale nakonec mne napadl geniální nápad ukrýt ji do spíže. Používáme ji tak zřídka, že nechci investovat x tisíc jen pro to, aby vypadala dobře, protože na ni musím koukat v pohledu z obýváku... už stačí ta lednice!

Spodní skříňky jsme získali od známých, ale i tak bude třeba dokoupit a dodělat pracovní desku, skříňku vedle dřezu (chybí nám 20 cm ke zdi) rampu se světly, skříňky do výklenku, roletu na okno ... nakonec jsem vzdala pořízení většího dřezu, po kterém jsem toužila, abych náš rozpočet zbytečně nenavyšovala. To byla chyba dámy...proto znovu a znovu: pokud něco děláme, radši si počkáme a došetříme, než zvolit kompromis v takto důležitých věcech! :-)

moje vysněná baterie - vývod máme ze zdi, a sehnat hezkou baterii je v dnešní době dost problém. Tato mi bohužel nakonec neprošla. Jednak neměla rozteč, kterou jsme potřebovali a koncovky trubek Dawe nechtěl měnit, ale možná bych si to i vyprosila. Problematické se nakonec však ukázalo ovládání s přesahem dolů, protože po zvýšení podlahy podkladem a izolacemi je baterie asi 3 cm nad pracovní deskou a toto řešení by neprošlo.... spokojila jsem se tedy s modelem od Novaservisu, který má v nabídce jeden typ baterie se dvěma tvary ramínka... Mám tedy vysoké a zaoblené, i když ne tak designově povedené, jako má JIKA :-)

Původní myšlenka na kuchyni

...byla trošku jiná. Vyžadovala však kompletní výrobu nábytku, nové spotřebiče a hlavně - velký překlad. Překlad byl problém, jedná se totiž o nosnou, původně venkovní stěnu domu, a tak jsem se smířila s tím, že tak velký zásah dělat nebudeme.

výhodou mělo být zvýšené uložení trouby, zapracovaná je i myčka a pohled do obýváku / budoucí jídelny je více otevřený ...na vizualizaci už včetně jídelny (fáze 3 rekonstrukce :-))