výmalba obývacího pokoje

V návrhu vyhrála odvážnější varianta s obdélníky.

Použité barvy jsou hněď kávová (remal) a Vínový odstín podle RAL (purpurred) volila jsem proto, že lakované části nábytku v kuchyni a předsíni budou také v tomto odstínu. Barvy se dají namíchat podle RAL nebo NCS stupnice jak na stěny, tak na nábytek, zárubně, topení, zkrátka na jakoukoliv aplikaci. 

obr: výběr barev :-)

Já volila podle zkušeností aktuálně módní odstín, což se promítá v tom, že snadno seženu doplňky v danném odstínu (závěs, roleta, záclona, sedací pytel a pod ... Samozřejmě bych šla těžko touto cestou, kdyby se mi tato barva nelíbila :-)

Obvyklá kombinace vínové bývá se šedou, kahki zelenou, blankytně modrou, jinými odstíny červené (zejména ledová světle fialová) a vhodně se doplňuje také s pískovými odstíny. My jsme zvolili kávovou.

Návrh:

Od návrhu jsme se k realizaci prokousávali celkem obtížně. Nejhorší bylo umýt všechny zdi, kde byly místy nové štuky, místy staré sádrové omýtky, jinde několik vrstev barvy. Škrábala jsem, myla jsem, někde jsme se dostali až na cihly a jediné, co mě mrzí, že jsme neudělali omítky nové...tomu se v budoucnu nevyhneme.

Kompletní realizaci jsme zvládli za pomocí malířské pásky, různých velikostí štětců, válečku a kýble trpělivosti :-)

Bílá je Remal sněhobílý - výborně kryje. Základ byl připraven, a kávovou i červenou jsme s větrákem zvládli za jeden den.

 

poznámka ke zvolenému kávovému odstínu: je úžasné, jak pracuje se světlem, je opravdu v každém denním světle trošku jiný.