nábytek a televize

Nábytek jsme navrhli zcela funkčně - žádné uklízení, rovné tvary bez úchytek a hodně skrytého úložného prostoru. Zvlášť jsme si vyhráli s "vychytáním" televize a domácího kina.

Umístění televize a naše "vychytávky"

Jelikož zeď s televizí je stará dutá kantka, nemohli jsme zabudovat klasickou elektrikářskou lištu 8x5cm, kterou často používáme v Ritzy. Její výhoda je ta, že si můžete měnit a přepojovat kabely, jakkoliv potřebujete. Za TV máte otvor, a další pak ve skříňce pod TV, tím, že je cesta široká a hladká, můžete s kabely pohodlně pracovat. To u nás nešlo. David zhodnotil, že stěna by tak velkou drážku nepřežila a rozhodl se "zaškrábnout" kabely pod vydatnou omítku o kterou v domečku nemáme nouzi. 

Nechala jsem Davida rozvrhnout kabeláž, podmínkou bylo, že vše bude na druhé straně zdi, protože pod TV je topení. V naší zdi vede k TV

  • 1) napájení k televizi
  • 2) HDMI kabel k notebooku, který schováme do skříňky - filmy v HD kvalitě z notebooku, prohlížení internetu na TV (pouštění youtube, hudby...)
  • 3) D-SUB kabel k notebooku
  • 4) kabely k reprákům, subwoferu (vedeme je i pod dlažbou k reprákům za sedačku)

Topení překryje v budoucnu skříňka, která schová množství chytrých vychytávek:

Sobwofer, vybojovala jsem, že nebude stát nikde v prostoru, ale můžu ho "obejmout" skříňkou. Přitom stojí na podlaze.

Skříňka se "točí! kolem zdi. Velká část velvo se dá celá otevřít a odhalí se tak topení, které můžeme aktivně používat, pokud to bude třeba.

Vedle je otevírací dvířko, které se otevře zmáčknutím.

Schovává zásuvku, takže zde máme množství nabíječek, kabelů a vůbec všeho, co nechci v obýváčku vůbec vidět. Otevřené police nad subwoferem jsou přístupné z obou stran, takže nevadí velká hloubka skříňky, která vzniká tím, že skříň obtáčíme kolem zdi.

Otevřené topení - strop skříňky zároveň slouží k tomu, abychom teplý vzduch nehnali přímo na TV

Všiměte si na další fotce repráčků vedle sedačky, kabely k nim jsme ukryli pod dlažbu. Malý display nad skříňkou je k podlahovému topení, které David nainstaloval v obýváčku.

skříňka z boku a zezadu - skříňky mají dotykové otevírání, takže až nám tu jednou budou běhat malí nezbedníci nehrozí úraz a v neposlední řadě, stačí setřít plochu hadříkem, a je uklizeno. Žádné čištění kolem úchytek, pohodička.

ukázka úložného prostoru. PS prodlužka co je vidět na podlaze sem nepatří, tam má Dav zapojenou vrtačku, kterou si míchá lepidlo na dlažbu v předsíňce :-)

David má skříňku uzpůsobenou tak, že do ní notebook jen naklapne. Má tu i dokinu a externí disk, kde máme filmečky. Pokud nechceme koukat na HD, nebo na internet, můžeme si připojit disk i přímo do televize. Naše nová LG z něj umí přehrát nejen soubory, fotky a hudbu, ale i filmy.

Možná si říkáte, jak notebook na dálku ovládáme?

Máme na něj super ovladač. Funguje přes USB a je plnohodnotnou náhradou klávesnice i s touchpadem a dá se použít také jako laserové ukazovátko. 

Čidlo máme schované ve škvírce nad subwoferem, takže nikde není nic vidět. Je to BEZVA! :-)